$792.00/wheel
| Part Number | F2017117340 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 78.3 |
| Load Capacity | 1800.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 40.99 |
4 Available
4 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$792.00/wheel
| Part Number | F2017117340 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 78.3 |
| Load Capacity | 1800.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 40.99 |
4 Available
4 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$997.00/wheel
| Part Number | F2018117340 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 78.3 |
| Load Capacity | 1800.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 43.99 |
8 Available
8 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$997.00/wheel
| Part Number | F2018117340 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 78.3 |
| Load Capacity | 1800.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 43.99 |
8 Available
8 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| F20117706140 | 17x7 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 26.00 | Out of Stock | $465.00 |
| F20117806145 | 17x8 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 27.00 | Out of Stock | $472.00 |
| F20118706140 | 18x7 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 28.00 | Out of Stock | $515.00 |
| F20118806145 | 18x8 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 30.00 | Out of Stock | $662.00 |
| F20118906152 | 18x9 +6 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 32.00 | Out of Stock | $670.00 |
| F20120006155 | 20x10 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 36.00 | Out of Stock | $724.00 |
| F20120856147 | 20x8.5 +0 | 5 x 4.75" (120.7mm) | 72.56 | 1600.00 | - | 35.00 | Out of Stock | $622.00 |
| F2017117340 | 17x11 -51 | 5 x 5" (127mm) | 78.3 | 1800.00 | - | 40.99 | Low Stock * | $792.00 |
| F2018117340 | 18x11 -51 | 5 x 5" (127mm) | 78.3 | 1800.00 | - | 43.99 | In Stock * | $997.00 |