Fuel FC885 Injector
Gloss Black Machined w/ Dark Tint (1 other finish available)
View available options
Gloss Black Machined w/ Dark Tint (1 other finish available)
View available options
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20905001 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.60 |
22 Available
22 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20905001 |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.60 |
22 Available
22 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908001 |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.16 |
32 Available
32 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908001 |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.16 |
32 Available
32 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$403.75/wheel
| Part Number | FC885BT20906801 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.14 |
10 Available
10 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$403.75/wheel
| Part Number | FC885BT20906801 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.14 |
10 Available
10 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20906320 |
| Bolt Pattern | 6 x 135mm |
| Centerbore | 87.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.52 |
17 Available
17 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20906320 |
| Bolt Pattern | 6 x 135mm |
| Centerbore | 87.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.52 |
17 Available
17 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908820 |
| Bolt Pattern | 8 x 180mm |
| Centerbore | 124.2 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 47.24 |
3 Available
3 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908820 |
| Bolt Pattern | 8 x 180mm |
| Centerbore | 124.2 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 47.24 |
3 Available
3 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908020 |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.91 |
6 Available
6 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20908020 |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.91 |
6 Available
6 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20906820 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.30 |
47 Available
47 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$475.00/wheel
| Part Number | FC885BT20906820 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 41.30 |
47 Available
47 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$500.00/wheel
| Part Number | FC885BT20105018N |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 43.14 |
39 Available
39 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$500.00/wheel
| Part Number | FC885BT20105018N |
| Bolt Pattern | 5 x 5" (127mm) |
| Centerbore | 71.5 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 43.14 |
39 Available
39 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$500.00/wheel
| Part Number | FC885BT20108018N |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.82 |
5 Available
5 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$500.00/wheel
| Part Number | FC885BT20108018N |
| Bolt Pattern | 8 x 6.5" (165.1mm) |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 46.82 |
5 Available
5 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$425.00/wheel
| Part Number | FC885BT20106818N |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 42.62 |
5 Available
5 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$425.00/wheel
| Part Number | FC885BT20106818N |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 42.62 |
5 Available
5 Available
| Ship to Store* | Low Availability | |
| Ship to Home | Low Availability |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22908701 |
| Bolt Pattern | 8 x 170mm |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 52.20 |
28 Available
28 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22908701 |
| Bolt Pattern | 8 x 170mm |
| Centerbore | 125.1 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 52.20 |
28 Available
28 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22906301 |
| Bolt Pattern | 6 x 135mm |
| Centerbore | 87.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 45.82 |
33 Available
33 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22906301 |
| Bolt Pattern | 6 x 135mm |
| Centerbore | 87.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 45.82 |
33 Available
33 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22908801 |
| Bolt Pattern | 8 x 180mm |
| Centerbore | 124.2 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 52.42 |
30 Available
30 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22908801 |
| Bolt Pattern | 8 x 180mm |
| Centerbore | 124.2 |
| Load Capacity | 3700.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 52.42 |
30 Available
30 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22906801 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 45.60 |
9 Available
9 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
$555.00/wheel
| Part Number | FC885BT22906801 |
| Bolt Pattern | 6 x 5.5" (139.7mm) |
| Centerbore | 106.1 |
| Load Capacity | 2650.00 |
| Lug Seat | - |
| Weight | 45.60 |
9 Available
9 Available
| Ship to Store* | Available | |
| Ship to Home | Available |
| Part Number | Size | Bolt Pattern | Centerbore | Load Capacity | Lug Seat | Weight | Stock | Price |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FC885BT20105018N | 20x10 -18 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 2650.00 | - | 43.14 | In Stock * | $500.00 |
| FC885BT20106318N | 20x10 -18 | 6 x 135mm | 87.1 | 2650.00 | - | 42.84 | Out of Stock | $500.00 |
| FC885BT20106818N | 20x10 -18 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 106.1 | 2650.00 | - | 42.62 | Low Stock * | $425.00 |
| FC885BT20108018N | 20x10 -18 | 8 x 6.5" (165.1mm) | 125.1 | 3700.00 | - | 46.82 | Low Stock * | $500.00 |
| FC885BT20108718N | 20x10 -18 | 8 x 170mm | 125.1 | 3700.00 | - | 46.80 | Out of Stock | $500.00 |
| FC885BT20108818N | 20x10 -18 | 8 x 180mm | 124.2 | 3700.00 | - | 47.02 | Out of Stock | $500.00 |
| FC885BT20905001 | 20x9 +1 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 2650.00 | - | 41.60 | In Stock * | $475.00 |
| FC885BT20905020 | 20x9 +20 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 2650.00 | - | 41.74 | Out of Stock | $475.00 |
| FC885BT20906301 | 20x9 +1 | 6 x 135mm | 87.1 | 2650.00 | - | 41.30 | Out of Stock | $475.00 |
| FC885BT20906320 | 20x9 +20 | 6 x 135mm | 87.1 | 2650.00 | - | 41.52 | In Stock * | $475.00 |
| FC885BT20906801 | 20x9 +1 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 106.1 | 2650.00 | - | 41.14 | In Stock * | $403.75 |
| FC885BT20906820 | 20x9 +20 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 106.1 | 2650.00 | - | 41.30 | In Stock * | $475.00 |
| FC885BT20908001 | 20x9 +1 | 8 x 6.5" (165.1mm) | 125.1 | 3700.00 | - | 46.16 | In Stock * | $475.00 |
| FC885BT20908020 | 20x9 +20 | 8 x 6.5" (165.1mm) | 125.1 | 3700.00 | - | 46.91 | Low Stock * | $475.00 |
| FC885BT20908701 | 20x9 +1 | 8 x 170mm | 125.1 | 3700.00 | - | 46.14 | Out of Stock | $475.00 |
| FC885BT20908720 | 20x9 +20 | 8 x 170mm | 125.1 | 3700.00 | - | 46.91 | Out of Stock | $475.00 |
| FC885BT20908801 | 20x9 +1 | 8 x 180mm | 124.2 | 3700.00 | - | 46.58 | Out of Stock | $475.00 |
| FC885BT20908820 | 20x9 +20 | 8 x 180mm | 124.2 | 3700.00 | - | 47.24 | Low Stock * | $475.00 |
| FC885BT22905001 | 22x9 +1 | 5 x 5" (127mm) | 71.5 | 2650.00 | - | 45.99 | Out of Stock | $555.00 |
| FC885BT22906301 | 22x9 +1 | 6 x 135mm | 87.1 | 2650.00 | - | 45.82 | In Stock * | $555.00 |
| FC885BT22906801 | 22x9 +1 | 6 x 5.5" (139.7mm) | 106.1 | 2650.00 | - | 45.60 | In Stock * | $555.00 |
| FC885BT22908001 | 22x9 +1 | 8 x 6.5" (165.1mm) | 125.1 | 3700.00 | - | 52.13 | Out of Stock | $555.00 |
| FC885BT22908701 | 22x9 +1 | 8 x 170mm | 125.1 | 3700.00 | - | 52.20 | In Stock * | $555.00 |
| FC885BT22908801 | 22x9 +1 | 8 x 180mm | 124.2 | 3700.00 | - | 52.42 | In Stock * | $555.00 |